wz

 

                                                                               19.4. - 21.4.2013                                                                    

Úvodní strana

Kronika vandrů

Fotky z tohoto vandru můžeš najít zde:

- Fotky Růži a Vojty

 

Zúčastnili se: Růža, Vojta, Čipr, Banjo a mnozí další

 

Trasa vandru: Roverky křížem krážem

Žabáci nám s předpovědí počasí moc radosti nedělají, ale to nám nebrání v tom, abychom vyjeli. Prostě vandrácký absťák je opět tady. Z oslovených kamarádů, co spolu chodíme, se přidává jen Banjo a Čipr. Víme o jednom párečku u nás ve vsi, kterým taky nedělá zatěžko ustlat si na holé zemi. Zkoušíme je oslovit, zda se nepřidají. Prý by rádi, a skutečně po čase účast potvrzují.

Míříme na milené Roverky. Jistota je jistota a v předjaří je tam krásně. Chceme si to užít, a tak volíme tremp lážo plážo.

Ne náhodou míříme na Náhodu. Povečeřet, udělat topič na večer a jdem do osvěžovny na jedno. Cestou jsme získali informaci, že je tam nějaká trempská dvojakce. Už z dálky je slyšet, jak to tam krásně hučí. Není kam sednout, tak berem zavděk lavicí na chodbě. Sjela se tu opravdu silná společnost trempského národa. Roverky dostanou řádně zabrat. Páteční cestou na kemp se k nám přidává trempík Tom. Kemp je prostorný, tak se v pohodě vejde. Mírně mrholí, ale na pláštěnky to není. U ohýnku rychle usycháme, Banjo se pokouší hrát ty své fláky a už je pomalu čas si schrupnout. Pivko z petovky je dopitý a pít vodu dlouho nikdo nevydrží.

Ráno se shodujem, že nikdo ani moc nechrápal. Po snídani volíme úkol dne - návštěvu Čapa se zastávkou na pivko ve Dřevkách. Obídek někde cestou na mnoha z roverských kempů. Vyšlo to na Kodiak. Tremp Tom se ráno odpojil, že má jiné cíle, ale na Kodiaku se opět setkáváme. Tento víkend se potkáme ještě jednou a to ve Dřevkách. Zkrátka se nás držel, jak h... košile. Kempy, které procházíme, jsou prázdné. Kde jsou všichni ti trempi z páteční hospody? V Dřevkách hospoda taky našlapaná, ale to už nejsou jen trempi. Ještě se tam ale jakž takž vejdem. Nocleh plánujem na Trojce, ale vzhledem k tomu, že Čipr chce odjet již po ránu, měníme plán na Orion, aby měl blíž k vlaku. Cestou ještě berem vodu, pívo v petce máme, tak můžem debužírovat. Škoda, že špekáčky od firmy AČP jsme snědli již včera. Oni by asi do dneška stejně nevydržely, i když jsme si na jejich výrobě dali záležet. Nechcem se chlubit, ale byla to ňamka! Televize plápolá, až se z toho makovice točí. Banjo škádlí struny, ani se nechce jít spát. Ale usínáme všichni téměř okamžitě. Krásně se spinkalo.

Ráno pro změnu svítí sluníčko. Žabáci se netrefili. Z lesa se kouří jak v prádelně, náš ranní ohýnek k tomu taky přispívá :-) , borovice krásně hoří a vůně je téměř opojná. Tahle meducína, to je prostě paráda. Čipr dává vědět, že už šťastně dorazil na čugálu a nás to teprve čeká. Napříč Roverkami po kempíkách a o půl jedenácté skoro budíme líné trempy zalezlé ve spacících. Na Indiánovi si Banjo dává rauchpauzu, počtem kempovku a jde se dál. Chcem se u Gregorů odměnit obídkem. Lesní občerstvení má otevříno a my už konečně víme, kde jsou ti trempi. U zdroje léčivého pramene ze Svijan! Lákají nás zastavit se, ale není času. Abychom stihli obídek a následně spoje domů s díky odmítáme.

Tenhle víkend byl vyloženě trampský. Při nastupování do vlaku už tam seděla parta dalších trempíků. Mezi nimi s kytarou v ruce Kačer, Kačka s pusou od ucha k uchu a s písničkou na jazyku. Zpíval i průvodčí. Škoda, že jsme neměli cestu s nimi delší. Byla to krásná tečka na závěr vydařeného trempu. Ostatně – jako vždycky.

 

Sesmolil Vojta St.tr