wz

 

                                                                               4.7. - 7.7.2013                                                                    

 

Českým rájem, aneb pohanskej vandr na Křesťana

Úvodní strana

Kronika vandrů

Fotky z tohoto vandru můžeš najít zde:

- Fotky Pavouckýho

- Fotky Růži a Vojty

Zúčastnili se: Růža, Vojta, Pavouk, Pajda, Pepík, Šamanka a Martin s Beníkem

 

Trasa vandru: Libošovice - Kost - Kamenice - Srbsko - Na Vyhlídce (Mužský) - Příhrazy - Ploukonice (koncert) - Turnov - Železný Brod - Návarov - Zlatá Olešnice - Návarov

 

Já chtěl na vandr, Vojta s Růžou dostali nápad, a tak jsme nakonec po delší době vzali útokem Český ráj. A bylo to i s kultůrou v podobě koncertu Roberta Křesťana v country saloonu V Jeteli v Ploukonicích.

Prostě pečbuřtovští pohani vyrazili na Křesťana :-)

Sjížděli jsme se ve čtvrtek odpoledne postupně. Nejprve jsme do Libošovic dorazili já s Pajdou a Pepou a sólo došli se zastávkou na Kosti na jedno do Kamenice, kde jsme zakotvili pod slunečníkem v hospůdce Na Kopečku. To bylo naše místo srazu. Pak dorazili hogo fogo Šamani s čoklíkem Benem (nechali se přivézt autem). Se soumrakem dorazili z Libošovic plánovači celé téhle akce Růža a Vojta. Veselý večer nás zastihl v kopcích na uzounkých pěšinách které nás dovedly spolu s roji světlušek na kemp kdysi nazývaný Zlatí Bizoni. Dnes je v těchto místech jen velká převislá skála a krásnej rovnej plácek. Zapečbuřtili jsme, uložili Pepu a Pajdu a sami se pak odebrali do říše snů.

Ráno bylo dusno a my vstávali poměrně brzo. Oheň jsme nerozdělávali a vařili jen na liháčích rovnou ze spacáků. Po snídani jsme vyšlápli do Srbska, což je obec kousek od Branžeže, kde kromě rekreaček nikdy nic nebylo. To se však změnilo, protože z autobusové zastávky se na sezonu stalo občerstvení a zrovna, když jsme tam došli, tak otvírali. Dali jsme si výbornou kopečkovou zmrzku a plechovkáče (v hrůzném pořadí) a po osvěžení a probrání další trasy vyšlápli směr Hynšta. Cestou nás donutil hlad k malé odbočce z cesty a my si v poledne krásně zapečbuřtili pod převískem nazvaným Volovo (na stěně znak PB). Plni sil a s chutí na pivko jsme krásným letním dnem došli až k restauračce Na Vyhlídce. Kvanta lidí nás ale donutila vypít jen jedno pivko a táhnout dál. Já si mezitím stihnul i chrupnout :-). Rozhodli jsme se přejít po vršku a hraně skal do Příhraz a tak jsme taky učinili. Vyhlíželi jsme do kraje a typovali v kterých místech je náš cíl, country saloon V Jeteli v Ploukonicích. Našli jsme ho a s pomocí mapy naplánovali nejkratší trasu polňačkama. V Příhrazech pod Kaštany bylo taky dost lidí, ale rozhodně tam bylo líp, než na Vyhlídce. Poněkud zmatený a nezvládající personál to sice trochu kazil, ale zas to hned napravoval ochotou a porozuměním. Dali jsme si dlabanec, pokecali s Ufem, která tady byla na výletě s rodinkou, pozvali se k nim na koprovku a vzápětí toto pozvání zrušili. Čekal nás přece koncert! Takže jsme vyrazili dle plánů, které se za prvním barákem začaly hroutit. Na mapě zakreslená polňačka v reálu neexistovala. Potvrdil nám to i chlapec s posledního domu před křáčím a kopřivama. Vyrazili jsme tedy po silnici., což mělo tu výhodu, že jsme šli i přes Doubravu a tím pádem jsme se i zastavili na asi nejlepší pivko dne v místní milé hospůdce s ještě milejší obsluhou... Další vyprávění přenechávám mile rád Vojtoj.

Sesmolil Pavouckej

Vandr do jetele (úryvek)

 

Poslední úsek dne zbývá urazit směr country salon V jeteli, kde nás čeká zlatý hřeb vandru v podobě koncertu Roberta Křešťana a Druhé trávy. Jako vždy to stálo za to. Po koncertě zůstáváme na fleku, s tím, že tu přenocujeme. Někdo už jde spát, někdo se ještě účastní sejšnu po koncertě.

Ráno nás budí hic, operativně měníme trasu postupu vandru a utíkáme vlakem do stínu a vlhka kamenického kaňonu u Návarova. Někdo i využil pohostinnosti kamenického toku. Nejvíc se to líbilo Pepínovi. To v Kroměříži nemá. Už jen kousek na kemp, připravit nocležiště, to jest ustlat a připravit ohniště apod. V podvečer se vydáváme zchladit a nasytit naše útroby do místní osvěžovny. Jdeme spát, když jsme se dostatečně natlachali u ohně. Ráno se dělíme. My razíme, abychom byli včas u baráku. Růža musí vyprat a sbalit aby ráno byla v pohotovosti na puťák. Ostatní si ještě užívají zbytek dne a podél Kamenice si prodlužují konec vandru.

 

Sesmolil Vojta St.tr.