wz

 

                                                                 6. - 8. 6. 2014                                                       

Úvodní strana

Kronika vandrů

Fotky z tohoto vandru můžeš najít zde:

- Pavoukovic fotky

- Fotky Ufo

- Fotky Gepardice

- Fotky Růžičkojc

- Fotky Medvědojc

- Pajdovo fotky

Zúčastnili se: Pavouk, Bobina, Matlas, Vojta St. tr., Růža, Štěpánka, Pajda, Fous, Divoška, Matěj, Lada, Maruška, Máca, Macek, Pivoš, Lucka, Eliška, Mišák, Myšák, Pivoňka, Gepard, Gepardice, Hanka, Vazoun, Ufo, Šaman, Pavel, Bobr, Cajs, Píďa, Čipr, Zuzka, Honzík, Kuba, Chudkyn, Ája, Anežka, Adámek, Žaba, Jarda, Šamanka, Martin, Lišák, Balů, Zuzi, Jiřík, Medvěd, Ája, Fanda, Martínek, Lenka, Natálka, Káča, Gábina, Tomáš, Kikin, Anežka,

 

Místo konání akce: hájenka u Hrubé Skály

Opět se po roce sešli šupáci v srdci Českého ráje na hájence půjčené od mysliveckého sdružení Valdštejn-Radeč. A to jen proto, aby si z rozmaru jednoho cvoka zahráli již po šestnácté ruské kuželky na turnaji světově nazvaném Little frťan cup. Tím cvokem, který tuto sranda akci začal v roce 1999 na Ostaši u Police nad Metují organizovat, jsem byl já, Pavouk. Každý rok před vypuknutím LFC, si říkám, jestli za to ty starosti stojí a každý rok se přesvědčuju, že ano. Nejde totiž jen o kuželky. Jde o setkání kamarádů, písničky s kytarou, vtípky, pokec, poznávání kamarádů nových … Paradoxní je, že ačkoli nemám velké akce, co se počtu účastníků týče, rád, sám jednu velkou akci pořádám. A i když mě to stojí čas, peníze, nervy a letos i hlasivky, nelituju.

 Letošní 16. ročník byl okořeněn hned v pátek večer pasováním kamaráda Bobra z T.O. Dobrej vítr (Křivoklátsko) na nového člena AČP. Myslím, že nově vymyšlený ceremoniál se čtením oslavné básně se vydařil a měl úspěch. Spousta dlouholetých členů pak litovala, že takto přijati nebyli.

 

 

 

V sobotu se Divoška podívala s Matějem na turnovskou pohotovostní ambulanci poté, co si rozřízl o sekeru kloub na ruce (v neděli pak tamtéž vyfasoval fešáckou sádru na dalších 5 týdnů). V sobotu dopoledne také proběhlo za odborného vedení Pivoňky pásmo dětských soutěží. Všechny děti byly pak náležitě odměněny. Odpolední turnaj v ruských kuželkách byl vzhledem k účasti 49 kamarádů a kamarádek dlouhý, ale atmosféra byla i díky teplému a slunečnému počasí skvělá. Přispěla k tomu jistě i výborná a již osvědčená obsluha výčepu, pivo Steiger a sudová malinovka od Pivoše. Po napínavém finále se nakonec šampioni srovnali takto: 1. Růža, 2. Chudkyn, 3. Divoška, 4. Balů. Všichni si odnesli hodnotné ceny – placky od Šamana, Trika s logem AČP i LFC od Bobiny atd. Díky Mišákovi vznikla nová putovní cena – velká dřevěná kuželka s logem LFC a AČP. Martin od Šamanky přidal též hodnotný putovní kousek pro vítěze – kolejnici s věnováním (8kg) :-). Podvečer nám zpestřilo přistání horkovzdušného balonu na louce kousek od nás. Předali jsme letcům pívo a dozvěděli se spoustu zajímavých věcí o balonovém létání. Byl to velice milý rozhovor a pěkný zážitek. Pak už se rozezněly kytáry, flétny i harmoniky s rytmickým doprovodem bubnu a nastal pohodový a dlooooouhý večer.

 

 

V neděli ráno to měl každý jinak – někdo s kocovinou, někdo se starostí s úklidem areálu, někdo na pohodu a bezstarostně. Snídalo se a padesátičlenná skupina se pomalu rozjížděla domů.

 

Závěrem bych rád jmenovitě (nebo spíš přezdívkovitě) poděkoval těmto kamarádům a vlastně i spoluorganizátorům:

Bobině – za podporu a každoroční výrobu triček

Růže a Vojtoj – za kuželník, palačinky, hájenku atd.

Pivošoj, Chobotoj a pivovaru Holba – za zajištění pitného režimu a reklamní předměty HOLBA

Zuzce – za obsluhu výčepu (a že to byla pěkná šichta – vytočit skoro 5 sudů piva, dva malé sudy malinovky a rozlít deset půllitrů rumu…)

Pivoňce – za skvěle vedené dětské soutěže

Štěpánce – za zapisování výsledků

Mišákovi – za putovní kuželku i Buřtožrouta v nadživotní velikosti

Gepardici – za nádherné kuželkové přívěsky

Gepardovi, Kikinovi, Bobrovi, Vazounovi, Ufo – za skvělou hudební produkci

Šamanovi – za placky, malovací workshop a hru na buben

Martinovi (tomu od Šamanky bez přezdívky) – za putovní kolejnici

Lišákovi – za jeho knížky, a za to, že i přes velkou zaneprázdněnost dorazil

Bobrovi – novému členovi AČP za odvahu, že dorazil z Křivoklátska sám a za to, jak krásně zapadl do party

Zvěrce – za to, že i když se nemohla zúčastnit, poslala pro děti pěkné ceny.

A abych náhodou na někoho nezapomněl, tak dík patří i všem celkem 57 přítomným - za víkend bez velkých excesů, za kamarádskou pohodu a za to, že podpořili konání dobré akce svou účastí.

Věřím, že nejpozději za rok se na hájence na Hrubce, či jinde pod kuželníkem zase všichni sejdeme!

 

 

Akcopis sesmolil Pavouckej