wz

 

                                                                 10.6.-12.6.2016                                                            

Úvodní strana

Kronika vandrů

Fotky z tohoto vandru můžeš najít zde:

Fotky Pavouckýho

Fotoreportáž Růžičkojc

Obrázky Gepardice

 

Účastníci: Pavouckej, Bobina, Marťas, Růža, Vojta St.tr., Štěpánka, Pajda, Pepa-Fous, Divoška, Matěj, Lada, Čipr, Zuzka, Kubíto, Honzík, Chudkyn, Ája, Anežka, Adámek, Gepard, Gepardice, Mišák, Myšák, Pivoňka, Čepy, Lejdy, Chobot, Lenka, Martínek, Lenička, Venca, Hiro, Kačka, Lišák, Mrož a Sběratel

 

Místo konání: oblíbená pronajatá hájenka nedaleko Hrubé Skály v Českém ráji

Další rok uplynul jak voda a byl tu opět cirkus zvaný LFC :-). Už po osmnácté. Přípravy před akcí samotnou mě zmáhají rok od roku víc, ale vždycky to skončí nedělí, kdy se rozjíždíme domů a já si oddechnu. Oddechnu si, že všechno klaplo, akce se vydařila a snad se i líbila. Ani letos tomu nebylo jinak...

Páteční vítání s příchozími

Klasika - hromadné pečbuřtění

Pavouckej to se všema (kromě Mišáka a Martínka) pěkně skoulel :-).

V pátek jsme se u hájenky začali sjíždět už od odpoledne. V šest dorazil Pajda s pivem, takže i pitný režim zajištěný Chobotem byl dodržen načas. Točil se Steiger a malinovka od Holby a na výběr bylo i v jiném o něco tvrdším pitivu. Nejvíc na odbyt šla ale v chladném večeru medovina :-). Kecalo se, vítali se příchozí i noví kamarádi. S Mišákem dorazil Čepy a Lejdy z T.O. Kamarádi sněžnýho oudolí (od Kutných Hor) a v sobotu ráno jsem zalomil palec s Mrožem a jeho kamarádem z T.O. CHPT Sběratelem. Jinak se sjela osvědčená sqadra již dlouholetých spoluvandrovníků.

Po pátečním bujarém večeru bylo sobotní ráno trošku unavené, ale díky dětem jsme byli probuzení raz dva. Zapojili jsme se do hry brämball a já si přitom dokázal krásně natáhnout sval na pravé noze. Inu, sportem nejkratší cestou k invaliditě. Naštěstí došlo i na odpočinkové chytání ryb, které připravili Pivoňka  s Mišákem (dík!!). Někdo se ještě stihnul projít okolím a už tu bylo odpoledne a losování vyřazovacích skupin. Aby nám to lépe vyšlo, zařadil jsem se do soutěže výjimečně i já. A dobře jsem udělal :-). Také došlo k tomu, že po naražení druhého sudu s pivem bylo oznámeno Vojtou, že tento je celý uhrazen Martínkem, který bude mít významné životní jubileum. Turnaj tedy začal nebývale zvesela. Bylo 7 skupin z toho 6 po pěti a jedna jen čtyřčlenná a z každé postupovali dva nejlepší hráči. V základním kole se hrálo do 30 a hra i bez devítek a desítek celkem odsýpala. Po zhruba 2 hoďkách se vyhlásila oblíbená baráž – pro ty, co v základním kole vypadli, to byla šance k návratu do boje o ceny. Jen jednu nevýhodu tato možnost skýtala – kdo v baráži prohrál, platil ostatním panáka :-). Až na pár jedinců se do baráže přihlásili skoro všichni, co mohli a soutěž mohla pokračovat. Hrálo se ve skupinách po čtyřech do dvaceti bodů. Z každé skupiny postoupil jeden nejlepší a zapojil se do semifinále. Z vyřazovacích kol pak vzešli finalisté – Lada, Kubíto, Pavouckej, Martínek a Mišák. Hrálo se do kouzelných 33 bodů a za bujarého jásotu přihlížejících to nakonec vyhrál Martínek před Mišákem a mnou. Celý turnaj tak trval tentokrát „jen“ 5 hodin. Pajda vypálil na putovní kuželku nového šampiona, Bobina nadepsala diplomy a já spravedlivě rozdělil ceny dodané mnou, kamarádem Chobotem a Hirem (sobě jsem skromně nechal jen triko a kšiltovku). Pak došlo na obligátní vyhlášení a společné foto. Jako vždy na společné fotce někdo chybí – tentokrát musel odjet dřív Chobot s Lenkou a Hiro s Kačkou se zas byli někde projít… Sobota se zhoupla do večera, hrklo v pípě a začala poturnajová hraná a kecaná. Až v jednu ráno les i louka ztichly. Pokud tedy nepočítám chrapot unavených kamarádů, kterým se jistě zdály po krásně prožitém dni, krásné sny. Sny třeba o tom, že příště vyhrají zrovínka oni :-).

V neděli ráno se balilo, uklízelo a hlavně se dopíjel večer naražený sud. To nám šlo nejlíp. Gepi krásně hrál, my s ním o trošku hůř zpívali, ale všichni jsme byli v prima pohodě. Sud se dopil, jen rumu zbylo víc než dost. Tak snad se dopije příště. A nebo o fous dřív? Na vandru, či jiné akci se k tomu jistě příležitost najde. Tak tedy tam, nebo nejpozději za rok opět tady na LFC AHOJ!!!

Na závěr ještě jednou poděkování.

- Díky Chobotovi za podporu. Velmi si jí ceníme. (ale vyhrát tě lehce nenecháme :-))

- Díky za pomoc všem, kteří se zapojují do příprav, či přispívají svou pomocí v průběhu turnaje - Vojtoj, Růže, Štěpánce, Pajdoj, Mišákovi, Pivoňce, Hirovi, Gepardici a mnohým dalším...

- Díky všem účastníkům - kamarádům, kamarádkám. Protože jejich přítomnost je pro mě tou největší odměnou...

Na shledání zase třeba někde na vandru se těší Pavouckej

Spoolečné oficiální foto téměř všech účastníků 18. ročníku LFC

 

Zleva nahoře: Lejdy, Čepy, Pivoňka, Myšák, Lenička, Mrož, Martínek (vítěz), Sběratel, Venca, Gepy, Bobina, Zuzka, Vojta St.tr., Gepardice, Pajda, Divi, Štěpánka, Pavouckej, Lišák.

Zleva dole: Mišák (2. místo), Růža, Marťas, Matěj, Chudkyn, Ája, Adam, Anežka, Pepa Fous, Honzík, Kubíto, Čipř a Lada

 

Na fotce chybí: Chobot s Lenkou, kteří už museli odjet a Hiro s Kačkou, kteří už museli někam stranou davů se projít :-).

 

Celkem se tedy 18. ročníku zúčastnilo 36 šupáků!