wz

 

                                                                 19.-21.8.2016                                                            

Úvodní strana

Kronika vandrů

Fotky z tohoto vandru můžeš najít zde:

Fotky Pavouckýho

Vobrázky Starého trempa

Účastníci: Pavouckej, Marťas, Pajda, Pepik, Cajs, Růža, Vojta St.tr., Mišák, Huron, Pivoš, Lucka, Eliška a mnoho dalších hospodských povalečů :-)

 

Trasa vandru: MB Čejetičky - Vinec - Zámostí - Hrušov - Chotětov

 

Poprvé jsem na vandr vyrazil pěšky přímo z domova a to proto, že T.O. CHPT pořádali další Čundrácký víceboj - tentokrát v Chotětově, tam, kde tato tradiční soutěž začala.

U Jizery

Chotětov je od Boleslavi co by kamenem dohodil, tak nebylo nad čím přemýšlet a v pátek odpo jsme s Marťasem šlapali podél Jizery z Čejetiček loukami pod pálícím sluncem. neodolali jsme a v jedné prima zátočině se na Adama i vykoupali. Osvěžení jsme pak došli do Zámostí, kde jsme se v hospodě zcukli s dalšími účastníky - Pajdou, Pepou a Cajsem. Na otočku přijela i Bobina, opekla si s námi pak i buřta v louce u Jizery o kus dál, kam jsme došli za tmy a zanechala nás vlažné noci. Ráno jsme vstávali už brzy - chtěli jsme včas dorazit do asi 8km vzdáleného Chotětova. Posnídali jsme u ohýnku, poklidili po sobě a v půl deváté už byli na cestě. Malou přepršku vystřídalo dusno, kterým jsme přes Hrušov vystoupali do polí, kudy jsme to střihli přímo k železnici. Za nádražím v areálku hodpůdky U Raoula už byla značná sešlost kamarádů a kamarádek z široka daleka. Po poledni to začalo. Bylo celkem šest disciplín - šipky, ruské kuželky, hod sekerou a nožem, střelba ze vzduchovky, bič a hod kládou. V dětské kategorii zvítězil Pepa (!) a z žen nejlépe bojovala Růža!!! Z hlediska AČP byla tedy účast víc než úspěšná (naši olympionici by nám mohli závidět :-)). Došlo na kytaru Hurona, střídaného dalším muzikantem. Večer jsme zamávali Růžičkom a později i Cajsovi, kteří prozřetelně odjeli domů. V noci nás totiž v postavených bydlíkách provázel silným bubnováním pěkný a vytrvalý déšť. Ráno nás po sbalení se v dešti čekala v hospodě sakra silná česnečka (skoro nepoživatelná) a také loučení. Zalomili jsme s Martinem palce s Pajdou, Pepíkem, Pivošem, Luckou, Eliškou a v neposlední řadě i hlavním organizátorem celé akce Mrožem. Má náš veliký obdiv, že to spolu s osadou zase zvládli skvěle připravit a následně i ukočírovat. Ačkoli jsem znám jako odpůrce velkých akcí tohoto typu, Čundrácký víceboj má v mém vandráckém kalendáři již své místo jisté! Zdařbuřt za rok, nebo i dřív někde na vandru!

 

Sepsal Pavouckej

                              Na cestě                                                                              U Raoula                                                               Bivaky šupáků